ДЕНЬ ПРАЦІ – НЕ СОВОК, А СВІТОВА ТРАДИЦІЯ

30 квітня 2017
ДЕНЬ ПРАЦІ – НЕ СОВОК, А СВІТОВА ТРАДИЦІЯ

День боротьби за права людей праці із 130 річною історією став асоціюватись із радянськими демонстраціями або двома додатковими вихідними на шашлики чи город. Час повернути першотравню його суть!

День солідарності трудящих чи День праці відзначають 143 країни  світу. В більшості – це свято і вихідний день. Щороку першотравневі акції по всій земній кулі збирають 50 мільйонів людей!

 Якщо в середині 19 століття, коли започаткували це свято, головною вимогою був 8-годинний робочий день, то нині профспілки прагнуть збільшити заробітну плату та поліпшити умови праці.

1.2

1 травня офіційний святковий вихідний і активно відзначається у  Німеччині. Кожна федеральна земля може по-своєму його називати. Наприклад, в Північному Рейні-Вестфалії це День відданості свободі і миру, соціальній справедливості, міжнародному взаєморозумінню та людській гідності. Щороку в цю дату Німецька федерація профспілок виводить на вулиці тисячі робітників. Торік у Берліні близько 2500 спілчан провели мітинг під Бранденбурзькими воротами.

1

1.4

  1. Солідарні з усіма трудящими світу традиційно і в Франції. Торік 84 тисячі французьких профспілковців, молоді та пенсіонерів вийшли на вулиці своїх міст, щоб сказати ні законопроекту, який мав дозволити компаніям легше звільняти працівників та запроваджувати додаткові робочі години.
  2. Минулоріч у столиці Південної Кореї 1 травня зібрались 50 тисяч робітників, які вимагали збільшення мінімальних гарантій в оплаті праці та зменшення понаднормових. Велелюдні зібрання заповнили вулиці і площі у Індонезії, Камбоджі, Гонгконгу.
  3. В Україні на довгий час у профспілок і людей праці 1 травня монополізували комуністи. Час відновити світові традиції і показати владі, що вирішувати як жити і як працювати в країні мають люди, які її будують власними руками – на заводі і у школі, у шахті і в небі, в пекарні чи за кермом.

 

Наша боротьба за права трудящих не повинна припинятися ніколи, але ми маємо мати День, коли про це можна і треба заявляти гучно в унісон зі всім світом.