Маніфест українських лівих

20 квітня 2017
Маніфест українських лівих

МАНІФЕСТ СДП І ПРОФСПІЛОК!

 Марш трудящих 1 травня 2017 рік

 

Робітники, пенсіонери, селяни, військові, лікарі та вчителі, вчені, працівники культури, держслужбовці, дрібні підприємці та студенти  –  мільйони простих людей України, зараз, приречені на бідність і війну, хвороби та страждання. 

 

Чому? Олігархи та МВФ проводять політику воєнної, фінансової окупації нашої Землі. У 1990 році Україна займала 18 місце у світі за обсягом промислового виробництва, - на 7500 фабрик і заводів працювало 7 мільйонів наших братів і сестер. Далі, прийшов МВФ: політика деіндустріалізації, міжнародне кришування прем’єрів і президентів, уряди та олігархічні групи у Парламенті. Як наслідок - Україна вже на 190 місці, 2,5 мільйони безробітних, знищено 5000 промислових підприємств. Інші , безоплатно, передані олігархії, їм передана влада в державі.

 

Вихід для порятунку народу і держави один: перемога у боротьбі проти олігархії та прихід до влади українських лівих сил – соціал-демократів. Із цією метою створено СДП, саме з цією метою наша партія солідаризується з профспілками та простими людьми, нашими братами у Європі. Світ, Європа зокрема, прокинулися від капіталістичного жаху. Громадяни цивілізованих країн раз за разом віддають кермо управління своїми державами лівим паріям – здебільшого соціал-демократам. Наші побратими перемагають у Німеччині, Англії, Болгарії, Франції, Швеції, Ісландії, Норвегії та інших розвинутих країнах. Світ стає “червоним” і справедливим. Поруч з лівими завжди їхні супутники та партнери – профспілки.

 

Якщо ми не зупинимо олігархічно-мвфівську гідру, вона відбере у нашого народу залишки промисловості, забере землю, свободу, суверенітет. Злидні, смерть, війна та безпорадність охоплять нашу Батьківщину. 

 

Ми, соціал-демократи, боротимемося за владу і право врятувати український Народ. Наш план – вибори на всіх рівнях, тотальне перезавантаження влади та наступне фактичне перезаснування держави: націоналізація, переформатування системи управління, європейський соціалізм та справедливість.  Наші цілі та план такі: мир, труд, порядок, справедливість, сильна держава.  

 

МИР

Мир можливий тільки у сильній, розвиненій державі, де досягнуто таких цілей: високої зайнятості та соціального захисту, порядку та законності, досягнуто високого рівня справедливості та збудовано ефективну державу, де громадяни почувають себе щасливими. Тоді народ оберігає свої кордони та дбає про безпеку, цілісність і суверенітет. Іншої формули миру не існує. Немає сусідів-братів чи сестер, немає держав без амбіцій та бажань розширювати свої кордони і вплив, світ – це територія конкуренції та змагання ефективностей. Історичний шлях України до миру саме у вибудовуванні такої держави, саме у такій консолідації, у такій ідеї, розумінні, світогляді та амбіціях.

 

Тому СДП буде провадити політику підготовки України до будь-якого безпекового сценарію, зокрема воєнного. Разом з цим, сьогодні мають бути використані всі дипломатичні, воєнні, економічні механізми стабілізації. Ми досягнемо миру за короткий час динамічних змін у державі, наші партнери сприятимуть нашим миротворчим ініціативам, не розчаровуючись від партнерства. Разом із тим, СДП готова до рішучих кроків для будівництва найкращої з армій Європи, аби охороняти мир в Україні.

 

Ці речі будуть досягнуті кропіткою нашою важливою і визначальною працею. Як не дивно, шлях до миру не у Мінську або Вашингтоні, чи Брюсселі, він тут, на твоєму робочому місці, і у вірності своїй державі народу та політиків.

 

Буде почато будівництво потужної армії, подолано корупцію в ЗСУ та силових структурах, побудована народна армія;

Буде переглянуто переговорний формат щодо врегулювання ситуації на Сході, запроваджено Будапештський формат;

Буде розірвано відносини з МВФ;

Буде відновлена розробка ядерної програми;

Буде відновлена підготовка громадян з цивільного захисту;

Буде відновлена вся інфраструктура для захисту населення;

Буде проведена інформаційна кампанія з захисту українських інтересів у світі;

Буде розроблена і впроваджена національна пропагандистська доктрина;

Буде розроблена і впроваджена національна антитерористична доктрина;

Буде впроваджена національна воєнна доктрина.

 

ТРУД

Кожен українець може мати і матиме гідну роботу та зарплату, буде забезпечений гідним рівнем пенсії, “соціалки” та стипендії. Це можливо через посилення ролі держави, відмови від співпраці з МВФ, деолігархізації та націоналізації, формування потужного державного сектора економіки. Швеція, Норвегія, Німеччина та Франція довели, що держава може бути ефективною в усіх сферах. Бідність і безробіття не тільки неприпустимі у ХХІ столітті, але й аномальні, зокрема, в країні як наша – з неймовірними запасами нафти, газу, землі, води, руди, рекреаційним потенціалом, тощо.

 

Націоналізація торкнеться енергетики, нафтогазових родовищ, сільського господарства, АПК в цілому, промисловості, медицини, банківського та страхового сектору. Стаття 13 Конституції України говорить, що “власність зобов’язує”, отже всі підприємці, що не виконали умови угод з державою, тобто з народом, заплатять по рахункам. 

 

Пенсіонери мають бути гідно забезпечені в старості, наділені суттєвою увагою з боку держави, мати безапеляційну можливість медичного забезпечення, відпочинку, дозвілля та високий рівень поваги й турботи в суспільстві, особливо від влади. Цього не можна досягнути без порядку, за якого державна машина, відносини між народом і політиками, закон і відповідальність є стрункою системою, спрямованою на державну ефективність.  Про це у наступному розділі.

 

Буде суттєво піднято зарплату;

Буде суттєво підвищено пенсію;

Буде суттєво підвищено всі види соціальної допомоги;

Буде суттєво підвищено стипендію;

Буде ліквідовано безробіття та встановлено відповідальність за дармоїдство;

Буде прийнято трудове законодавство, яке захищає людину праці;

Буде відновлено і модернізовано, підтримано профспілки.

 

ПОРЯДОК

У державі все стане на свої місця. Смертна кара, криміналізація відповідальності за всі корупційні злочини, аудит держави та високий рівень моніторингу та нагляду. Буде встановлено антикорупційну диктатуру з можливістю контролю з боку громадян, громадських рухів та організацій. Правоохоронні органи будуть мати всі права та можливості для боротьби з корупціонерами, корупцією, зокрема політичною. Зволікання у боротьбі або ухилення від неї жорстоко каратиметься спеціальними нормами закону. Це війна, а не змагання. У ній мають перемогти закон і справедливість, проста людина. Порядок тримається на прагнення всієї нації до чіткої гідної мети, шляхом справедливим і правильним, який відповідає духу історії народу. Про це у наступному розділі.

 

Буде відновлено смертну кару за злочини проти держави та корупційні злочини;

Буде об’єднано всі антикорупційні органи в один – народну прокуратуру;

Буде проведено генеральний аудит з метою виявлення незаконних надходжень всередині країни та за кордоном, ухилення від податків, участь у рейдерстві, тощо;

 

СПРАВЕДЛИВІСТЬ

 

Політики 20 років ставлять нас перед неадекватним вибором: Захід або Росія, якесь примарне “завтра”, майбутнє або повернення до СРСР. Соціал-демократи пропонують чіткий курс – на справедливість. До успішної моделі Швеції, Франції, Німеччини, Англії. Це країни європейського соціалізму та соціал-демократії. Ми підемо цим шляхом, шляхом спрямованим на добробут людини, соціальні гарантії, турботу, мир. Єдина війна, в якій ми маємо перемогти - це боротьба проти олігархії та за лівий курс. Досвід показав, що косметичні зміни і навіть цілі революції, які не мають без ідеологічного перезавантаження – це міф про нове життя. Країна потребує перезаснування свого курсу, ідеалів, ідеологій, пріоритетів. Країна потребує перезаснування держави як такої, про це у наступному розділі Маніфесту.

 

Буде націоналізовано нафтогазовий комплекс і суттєво знижено тарифи;

Буде націоналізовано великі промислові підприємства і подолано безробіття та модернізовано фабрики і заводи;

Буде націоналізовано банківські та фінансові установи, підприємства страхової галузі;

Буде запроваджено планову новітню економіку;

Буде запроваджено планове постійне нарощування зарплат, пенсій, стипендій, соціального забезпечення;

Буде здійснено прорив в науково-дослідних та дослідно-конструкторських роботах і нових технологіях, науці;

Буде сформовано великі корпорації АПК і здійснено інтервенцію на міжнародні ринки;

Буде відновлена безкоштовна освіта та проекти розвитку освіти;

Буде побудовано систему безкоштовного лікування та діагностики;

Буде відновлено розвиток української культури та мистецтва.

 

СИЛЬНА ДЕРЖАВА

Глухий кут світової історії – це місце, де зараз Україна. Країна парадоксів: багата і злиденна, сильний народ, сповнений любові до держави, і розбрат та зневіра, мир і війна, волонтерство і політичне дезертирство. СДП бачить потребу у перезавантаженні та перезаснуванні держави, починаючи від сільрад, закінчуючи місцем Президента в історико-політичній вертикалі, перегляд його конституційної ролі. Оптимізація органів державної влади, довершення стрункого механізму управління, збільшення ступеню відповідальності політиків та наближення народу до можливостей контролю та управління процесами побудови нової держави. Принципово нова економіка, заснована на європейських соціалістичних традиціях, українських суспільних запитах та історії. Системні процеси деолігархізації.

Буде зменшено кількість нардепів з 450 до 100;

Буде зменшено кількість членів Уряду з 28 до 7;

Буде ліквідовано обласні, районні адміністрації;

Буде ліквідовано посаду Прем’єр-міністра України;

Буде знято всі види недоторканності;

Буде запроваджено можливість відкликання депутатів, суддів;

Буде запроваджено систему обрання або погодження суддів народом;

Буде впроваджено загально національні вибори, де Генпрокурор буде обиратися народом;

Буде відновлено всеукраїнський та місцеві референдуми;

Буде розірвано відносини з МВФ, переглянуто умови погашення боргів;

Буде переведено країну на проектну модель управління з щоквартальною звітністю та повною прозорістю в роботі та стилі життя;

Буде збудовано народну армію, яка згодом стане кращою у Європі.

Ми маємо план отримання абсолютної, достатньої  влади для швидких, блискучих змін в Україні. Українці не можуть більше чекати манни від МВФ або нових лібералів-шарлатанів:

 

По-перше, українські ліві – соціал-демократи, –  боротимуться за перемогу на  наступних виборах Президента України та до Верховної ради України. Соціал-демократи добиватимуться всіх перевиборів та тотального перезавантаження влади в Україні.

 

По-друге, соціал-демократи пропонують програму “Справедливий курс” та нову команду чесних, сильних людей, які зможуть навести порядок, провести реформи, поставити країну на незворотний новий курс на справедливість і ефективність.

 

По-третє, ми проведемо трибунал над усіма, хто доклав зусиль для руйнування України. Вони будуть засуджені та безжально покарані.

 

Ми продовжуємо свою боротьбу не проти окремих партій, влади чи опозиції, ми категорично відстоюємо інший, свій народний курс справедливості. Ми не поділяємо той курс, який неодмінно провадять як опозиційні, так і провладні сили: МВФ, олігархія, підтримка великого бізнесу, консервація своїх режимів, класова нерівність, політична корупція, тощо. Опозиція і влада – наші ідеологічні супротивники та опоненти, бо всі вони охороняють та впроваджують капіталістичні лібертаріанські ідеали, цінності, систему, олігархію та прислужують іноземцям.

 

Український народ неподільний на правий чи лівий берег, за мовою чи релігією, він поділений лише за єдиним принципом – між олігархами з їхніми лакеями та простими людьми. І так, уже сотні років. Перші організовані, ешелоновані і часто навіть утримують псевдоборців за права других. Політологи поділили їх на опозицію та владу. Вони нічим не відрізняються. Це просто черга до корита. Вони всі наші ідеологічні опоненти, противники, вороги. Вони – олігархат. СДП закликає простих людей приєднуватися, об’єднуватися і боротися. Ми з Вами переможемо і побудуємо країну, про яку мріємо. Країну, в якій наших дітей світле майбутнє, країну, здобутками якої надихатиметься весь світ.

 

ПРОСТІ ЛЮДИ УКРАЇНИ ОБ’ЄДНУЙТЕСЬ!